Examen de promovare în grad profesional a personalului contractual din cadrul Aparatului de specialitate al Primarului Municipiului Mediaș

Primăria Municipiului Mediaș cu sediul în Mediaș, Piața Corneliu Coposu nr.3 organizează examen de promovare în grad profesional a personalului contractual din cadrul Aparatului de specialitate al Primarului Municipiului Mediaș.

Examenul se va desfășura la sediul Primăriei Municipiului Mediaş, str. Piața Corneliu Coposu  nr. 3 în data de 12.11.2019 ora 10,00.

Examenul constă în redactarea unei lucrări pe un subiect ales dintre cele stabilite de comisia de examinare.

Pentru a participa la examenul de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare, candidatul trebuie să fi obținut calificativul „foarte bine” la evaluarea performanțelor profesionale individuale cel puțin de două ori în ultimii 3 ani, în care acesta s-a aflat în activitate.

Dosarele de înscriere se vor depune până pe data de 04.11.2019 la Compartimentul Resurse Umane – Salarizare, și vor conține:

• Cerere de înscriere la examenul de promovare în grad profesional;
  • Adeverință eliberată de Compartimentul Resurse Umane – Salarizare în vederea atestării vechimii în gradul profesional în care promovează;
  • Copie după fișele de evaluare a performanțelor profesionale individuale din ultimii 3 ani.

B I B L I O G R A F I E

Compartimentul Aparatul Permanent de Lucru al Consiliului Local

1. Ordonanța de urgență nr.57/2019 privind Codul administrativ, actualizată;
  2. Legea nr.24/2000 privind normele de tehnică legislativă pentru elaborarea actelor normative, republicată;
  3. Legea 544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public, actualizată.

Relații suplimentare se pot obține zilnic între orele 7:00 – 15:00 de la Compartiment Resurse Umane – Salarizare, telefon  0269/ 803812.